İlişkileri güçlendirecek günlük rutinler

İlişkileri güçlendirecek günlük rutinler

Hepimizin büyük, küçük, sağlıklı veya sağlıksız alışkanlıklarımız var. Bu alışkanlıklar günlük bir rutin oluşturuyor. Aynı sistem ilişkilerimiz için de geçerli. Daha mutlu bir yaşamın kapılarını aralayacak bu rutinleri dikkate alarak ve ilişkinizi yeniden canlandırabilirsiniz.

Sabah

1. Birbirinizi öpün ve güle güle deyin

Sabahları evden ayrılırken çiftlerin birbirlerini öpüp iyi dileklerde bulunmaları ilişkilerin başlarında güzel bir rutin olsa da zamanla bu rutin rafa kalkabiliyor. Oysa iyi bir veda çok önemli. Eşinizle vedalaşmak için her sabah 3-5 dakika ayırın. Birbiriniz öpün ve günün iyi başlamasını sağlayın.

Gün içinde

2. Birlikte ve ayrı olduğunuzda küçük günlük ritüeller oluşturun

Her ikiniz için anlamlı olan küçük eylemler oluşturmak, bağlantı hissi oluşturur ve ayrı olduğunuzda bile bu iletişim gün boyunca devam eder. Bu rutin bir fincan kahve, her gün söylediğiniz bir şarkı, küçük notlar, öğle yemeği vs. olabilir. Bu tür ritüeller paylaşımı arttırır ve ilişkilerin monotonlaşmasını engeller.

Akşam

3. Birbirini sevgiyle karşılama

Akşam bir araya geldiğinizde tıpkı sabah olduğu gibi birbirinizi öpün ve merhaba deyin. Nasıl olduğunu sorun. Zor bir günün ardından konuşmak yorucu geliyorsa birbirinize sarılın. Sessiz bir ortamda fiziksel dokunuş da son derece güçlü bir eylemdir.

4. Düzenli bir akşam programlaması yapın

Çocuklarınız olduğunda bu özellikle önemlidir. Hayatlarınız çocuklar tarafından kontrol edildiğinde ve ekstra sorumluluklarınız olduğunda, ilişkiler gözden kaçabilir. Sorumluluklardan kurtulabileceğiniz ve birbirinizle gerçekten bağlantı kurabileceğiniz bir gün ve zaman belirleyin.

5. Uyumadan bir bağlanma rutini oluşturun

Her şey bittiğinde, kapılar kapandığında ve artık yatma saati geldiğinde uykuya dalmadan önce duygusal bir bağlantı kurun. Yatağa aynı anda girmeye çalışın. Bu esnada yapılan küçük konuşmalar ilişkiyi kuvvetlendirmek için harika bir zamandır. Mutluluklarınızdan, işlerinizden, endişelerinizden veya gelecekteki planlarınızdan bahsedin. Saygıyla ve gerçekten dinleyerek ilişkinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

6. Birbirinize teşekkür edin

Sabah, akşam veya günün herhangi bir saatinde eşinize teşekkür etmeyi unutmayın. Küçük veya büyük herhangi bir şey için teşekkür etmek, ilişkiye huzur ve sevgiyi tesis eder. Size teşekkür eden bir eşe olumsuz hislerle yaklaşmanız mümkün değildir.

7. Sevginizi ifade edin

Eşinizin aşk dilini öğrenin. Kimi sözle, kimi dokunuşlar ifade edebilir. Kelimeler, hediyeler eşinizi her ne mutlu ediyorsa bunu göz ardı etmeyin.

özel içeriğidir.

Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

Kıskanma dozuna göre sevgiyi besleyen bir histir. Özellikle kadınlar üzerinde etkili olan bu duygu eşlerin birbirilerini seçerken de kriteri oluyor. Yapılan bir ankette kadınların kıskanç erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı.

Sizce hangisi?

KızlarSoruyor platformu üyelerine “Sizce kıskanç erkek mi kıskanmayan erkek mi daha makul?” sorusunu yönlendirdi. Binlerce kişinin katıldığı ankette oyların %79’uyla kıskanan erkek hem kadınların hem erkeklerin tercihi oldu. Kadınların %78’i ve erkeklerin %80’i kıskanan erkeğin daha tercih edilebilir olduğunu söyledi.

 • Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  İnsan ne kaybetse ya da neye ulaşmak istese, olmadığında çok zorlamaz; vazgeçer. Farkında mısınız bir tek aşkı, bıksak da asla vazgeçmeden arıyoruz. Peki acaba o kadar aramamıza rağmen neden gerçek aşkı bulamıyoruz? Unutamıyoruz Geçmişte birini çok sevdiniz; ama yanlış kişiydi ve ayrıldınız. İşte, o kişiye dair hala ihtimaller besliyorsanız, bir türlü unutamıyorsanız, gerçek aşka da […]

 • Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kıskanma dozuna göre sevgiyi besleyen bir histir. Özellikle kadınlar üzerinde etkili olan bu duygu eşlerin birbirilerini seçerken de kriteri oluyor. Yapılan bir ankette kadınların kıskanç erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı. Sizce hangisi? KızlarSoruyor platformu üyelerine “Sizce kıskanç erkek mi kıskanmayan erkek mi daha makul?” sorusunu yönlendirdi. Binlerce kişinin katıldığı ankette oyların %79’uyla kıskanan erkek hem […]

 • Spotify borsaya açıldı değeri 30 milyar dolara fırladı

  Spotify borsaya açıldı değeri 30 milyar dolara fırladı

  by on 5 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dünyanın en büyük çevrim içi müzik hizmeti olmasının avantajını borsada değerlendirmek isteyen Spotify, dün itibariyle ilk açılışını yaptı ve fırlayan hisselerle rekor bir pazar değeri elde etti.   Spotify hisseleri ne kadar?   SPOT sembolüyle New York Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlayan Spotify, ilk gün itibariyle 165.90$ hisse değerine kadar yükseldi. Bu zaman diliminde […]

 • Huzurlu bir ilişkinin sırları

  Huzurlu bir ilişkinin sırları

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kadın – erkek ilişkilerinde zamana yenilmemek elinizde. Yaşadığınız birlikteliğin uzun süreli ve huzurlu olabilmesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Biraz çaba, biraz anlayış ve özveriyle ilişkiniz her daim size huzur verebilir. Saygı Toplumda oldukça aranmasına rağmen en az bulunan şey olan saygı, gönül işlerinin baş tacı olarak nitelenebilir. Her şeyden önce kendisine saygısı olan, […]

 • Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dün gece Los Angeles Dolby Theatre’da düzenlenen gece de 90. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. Kazananlar ; En İyi Yapım Tasarımı The Shape of Water En İyi Sinematografi Blade Runner 2049 En İyi Kostüm Tasarımı Phantom Thread En İyi Ses Kurgusu Dunkirk En İyi Kısa Animasyon Film Dear Basketball En İyi Kısa Film The Silent Child […]