LG V40’ın kod adı ortaya çıktı

LG V40'ın kod adı ortaya çıktı
2018’in ilk çeyreğini geride bıraktık ve geçen yılki LG V30’un yükseltilmiş versiyonu olan LG V30S modelini saymazsak LG henüz bir amiral gemisi telefon çıkarmamış durumda. LG G7 ThinQ‘in yakında piyasaya sürülebileceğine dair söylentiler duyduk, ancak henüz netleşen bir tarih yok.
 

Ayrıca Bkz.Apple’ın A12 yonga seti %20 daha hızlı ve %40 daha verimli olabilir

Güney Koreli şirket LG G7 ThinQ’i resmi olarak duyurmasa bile LG V40 üzerinde çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Ya da en azından sızıntılarıyla tanıdığımız Evan Blas’ın tweet’ine göre LG V40’ın “Storm” (Fırtına) kod adıyla geliştirileceğini söyleyebiliriz.
 

İkinci ekranın geri dönüşü zor

Şu an için LG V40’ın ne gibi teknik özellikler sunacağı bilinmiyor. En son Qualcomm Snapdragon yonga setiyle gelme ihtimali var. Ayrıca LG’nin telefondaki yapay zeka (AI) özelliklerini ön plana çıkarmak için yine ThinQ markasını kullanabileceği söyleniyor.
 
Bildiğiniz gibi şirket geçen yılki LG V30’da ikinci ekranı ortadan kaldırmıştı. Dolayısıyla 2018’de bunun geri dönmesi pek mümkün görünmüyor. Her halükarda şu an spekülasyonlar üzerine konuştuğumuzu unutmamak gerekir. Önümüzdeki aylarda şirketin yol haritasıyla ilgili daha detaylı bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

LG G7 ThinQ özel Google Assistant tuşuyla gelecek

LG G7 ThinQ özel Google Assistant tuşuyla gelecek
Samsung’un yeni akıllı telefonları kullanıcıların bir tuşa basarak sanal asistan Bixby‘yi başlatmasını sağlayan özel bir butonla geliyor. LG’nin bir sonraki amiral gemisi olması beklenen LG G7 ThinQ için bu özelliği ödünç alabileceği ortaya çıktı.
 

Ayrıca Bkz.Fotoğraf barındırma servisi Flickr, SmugMug tarafından satın alındı

CNET’in raporuna göre LG G7 ThinQ, basıldığında Google Assistant‘ı başlatacak fiziksel bir butona sahip olacak. Söylentinin doğru olup olmadığını şimdilik bilemiyoruz ancak bir anlamda mantıklı görünüyor. Çünkü LG daha önce Google Assistant destekli ThinQ marka cihazlar çıkarmıştı. LG G7’nin ThinQ markasını almasıyla birlikte Google Assistant’ın bir şekilde telefona entegre edilmesi pek sürpriz sayılmaz.
 

Sanal asistan tuşuna farklı işlev atanamayacak

Ne yazık ki LG’nin Google Asistan butonuna, Samsung’un Bixby tuşu gibi farklı işlevler atamak mümkün olmayacak. Yani bu tuşu farklı bir uygulama başlatmak için kullanmak isteyenler en azından resmi olarak bunu yapamayacaklar. Belki custom ROM bu durumu değiştirebilir ancak şu an için duyumlar bu yönde. LG henüz bu habere bir yorum yapmadı ancak gidişata bakılırsa cihazla ilgili resmi detayları öğrenmemiz çok uzun sürmeyecek.

Huawei, Kirin işlemcilerini diğer şirketlere satmayacak

Huawei, Kirin işlemcilerini diğer şirketlere satmayacak
Huawei, kendi mobil işlemcilerini geliştiren ve daha sonra bunları cihazlarında kullanan birkaç akıllı telefon üreticisinden biri. Samsung gibi diğer şirketler ise sadece işlemcilerini kendi cihazlarında kullanmakla kalmayıp aynı zamanda akıllı telefon üreticisi olsun veya olmasın diğer müşterilere satıyor. Yayınlanan yeni bir rapora göre Huawei‘nin bu tür bir düşüncesi yok.
 

Ayrıca Bkz.Qualcomm, 1 milyar dolar tasarruf etmek için 1.500 çalışanı işten çıkarıyor

Hafta başında Şanghay’da düzenlenen Huawei Küresel Analist Zirvesi sırasında şirkete mobil yonga setlerini diğer akıllı telefon üreticilerine satma planının olup olmadığı soruldu. Huawei, yonga seti bölümünü bağımsız bir işletme olarak konumlandırmayacağını ve zaten bu bölümün diğer müşterilere mobil işlemci satarak gelir elde etmeyi amaçlamadığını belirtti.
 

Huawei açık kapı bıraktı

Huawei, Kirin mobil işlemcileri sayesinde telefonlarını kendi donanım mimarisiyle donatarak sektörde fark yaratıyor. Bununla birlikte şirketin bu olasılığı tamamen reddettiği de söylenemez. Dolayısıyla gelecekte Huawei, Kirin işlemcilerini başka şirketlere de satabilir. Ancak en azından bunun şirketin öncelikleri arasında yer almadığını öğrenmiş olduk.

AnTuTu, Mart 2018’in en iyi 10 Android telefonunu açıkladı

AnTuTu, Mart 2018'in en iyi 10 Android telefonunu açıkladı
AnTuTu’nun her ay popülerlik ve performans açısından en iyi akıllı telefonların listesini yayınlaması neredeyse bir gelenek haline geldi. Mart ayı için en iyi performans gösteren Android telefonların listesi de yayınlandı. Tepede yeni bir amiral gemisi var.
 
Listenin birinci sırasında Samsung Galaxy S9+ modelinin yer aldığını görüyoruz. Tabi bunun 2.8 Ghz’e kadar saat hızı sunan Snapdragon 845 destekli varyant olduğunu belirtelim. AnTuTu’da 264.402 puan alan akıllı telefonu 263.754 puanla Galaxy S9 yakından takip ediyor.
 

Ayrıca Bkz.Konami’den kötü haber: PES serisinde artık Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yer almayacak

Listenin devamında ise Huawei’nin Mate 10 Pro ve Mate 10 modelleri var. Her ikisi de Çinli şirketin Nöral İşlem Birimi (NPU) barındıran kendi Kirin 970 yonga setini taşıyor. Cihazlarda aynı yonga seti bulunsa da Mate 10 Pro (213.980), Mate 10’dan (213.909) daha yüksek bir puan almış durumda. Bu da muhtemelen Pro varyantının 6 GB, normal Mate 10’un ise 4 GB RAM’e sahip olmasından kaynaklanıyor.
 

Huawei P20’nin de listeye girmesi bekleniyor

AnTuTu’nun en iyi akıllı telefonlar listesi Huawei ile devam ediyor ancak bu kez şirketin alt markası Honor’a ait bir telefon var karşımızda. Beşinci sıra Honor V10 modeline tahsis edilmiş. Tıpkı Mate 10 ikilisi gibi bu telefonda da Kirin 970 yonga seti var ancak her ikisinden de az satıyor. Performans testinden ise 212.934 puan aldığını görüyoruz.
 
Altıncı ve yedinci sıralarda ise sırasıyla OnePlus 5T ve OnePlus 5 modelleri yer alıyor. Her iki cihazın da Snapdragon 835’ten güç aldığını belirtelim. Bunları yine aynı yonga setiyle donatılan Nubia Z17 ve Z17s modelleri izliyor. Xiaomi’nin Mi 6 modeli ise son sırayı kapmış durumda. Nisan ayı listesine Huawei P20 ve P20 Pro‘nun da girmesi bekleniyor. Ayrıca en iyi 5 telefon arasında Xiaomi Mi MIX 2s‘i de görebiliriz.
 
AnTuTu’ya göre Mart 2018’in en iyi 10 Android telefonu
 
 • Samsung Galaxy S9+
 • Samsung Galaxy S9
 • Huawei Mate 10 Pro
 • Huawei Mate 10
 • Honor V10
 • OnePlus 5T
 • OnePlus 5
 • ZTE Nubia Z17
 • ZTE Nubia Z17s
 • Xiaomi Mi 6

Huawei’nin ilk 5G destekli telefonu 2019’un üçüncü çeyreğinde gelecek

Huawei'nin ilk 5G destekli telefonu 2019'un üçüncü çeyreğinde gelecek
Huawei, ilk 5G destekli akıllı telefonunu 2019’un üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceğini duyurdu. Daha yüksek veri aktarım hızları ve düşük gecikme süreleri gibi bir dizi avantajı da beraberinde getirecek olan 5G, 4G LTE teknolojisinin yerini alarak beşinci nesil kablosuz iletişim teknolojisi olacak.
 

Ayrıca Bkz.AnTuTu, Mart 2018’in en iyi 10 Android telefonunu açıkladı

Çinli şirketin duyurduğu 5G destekli cihazın Huawei Mate marka bir telefon olması bekleniyor. Mate 12 ya da Mate 30 olabilir, bu tamamen şirketin 2018’de piyasaya süreceği Mate modelini nasıl isimlendireceğine bağlı. Ayrıca 5G’li telefonda Çinli şirketin kendi 5G modemi kullanılacak.
 

Huawei MWC 2018’de 5G modemini tanıttı

Huawei, Mobil Dünya Kongresi‘nde dünyanın ilk ticari 5G modemi olan Balong 5G01‘i tanıtmıştı. Bunun yanı sıra şirketin Kanadalı operatör Telus ile şu anda ticari denemelerini yaptığı bir 5G cihazı da var. Huawei, 5G özellikli donanımın yanı sıra servis sağlayıcılara 5G ağ ekipmanı sağlamayı da hedefliyor.

Nubia Red Magic oyuncu telefonun görüntüsü sızdı

Nubia Red Magic oyuncu telefonun görüntüsü sızdı
ZTE’nin alt markası olan Nubia’nın 19 Nisan‘da oyun odaklı bir akıllı telefon tanıtacağını zaten öğrenmiştik. Nubia Red Magic olarak resmiyet kazanması beklenen oyuncu telefonunun lansmanıyla ilgili basın davetiyeleri de gönderilmeye başlanmış durumda. Sadece birkaç gün sonra tanıtılacak akıllı telefonun hem ön hem de arka tasarımını gösteren bir fotoğraf ortaya çıktı.
 

Ayrıca Bkz.Apple’dan maliyet ve fiyatları düşürmenin yeni yolu: Yerinde üretim

Nubia Red Magic güçlü bir donanım konfigürasyonu ve alışılmışın dışında bir tasarımla gelecek. Havalı ışıklandırma efektleriyle süslenmiş telefonun, dört soğutma fanına sahip olması bekleniyor. Oyun odaklı akıllı telefon ayrıca hava soğutma sistemi ve karbon nano malzeme gibi özellikler de sunacak.
 

Snapdragon 845 ve çift kamera

Fotoğraf çok net olmasa da cihazda çift kamera ve arka panele yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısının yer aldığını görüyoruz. Nubia oyuncu telefonunun Snapdragon 845 yonga seti ve 8 GB RAM ile güçlendirilmesi bekleniyor. Yani bu sayede tüm oyunları rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede olacak. Ayrıca oyun sırasında yüksek kare hızı sağlayabilecek özellikler sunacağı da gelen haberler arasında.
 

Bir oyuncu telefonu da ASUS’tan geliyor

Bir oyuncu telefonu da ASUS'tan geliyor
 
Razer Phone ve Xiaomi Black Shark’tan sonra bir oyuncu telefonu da ASUS’tan geliyor. Filipinler’deki yüzüncü ASUS mağazasının açılışında konuşan ASUS global CEO’su Jerry Shen, oyuncular için özel olarak tasarlanan yeni bir akıllı telefon piyasaya sürebileceklerini söyledi.  
 
Jerry Shen, ASUS’un oyuncu telefonuyla ilgili başka herhangi bir detay vermekten kaçınırken, Strix ve Republic of Gamers (ROG) alt markaları ile PC oyun endüstrisinde oldukça deneyimli olan ASUS’un yeni bir oyuncu telefonuyla karşımıza çıkması, akıllı telefon piyasasındaki dengeleri yeniden inşa edebilir.
 
Ayrıca Bkz.Galaxy S10 çentikli olursa böyle görünecek 
ROG (Republic of Gamers) markası altında çıkış yapması beklenen telefonla ilgili beklentiler bir hayli yüksek tutulurken, bu tarz telefonların akıllı telefon endüstrisinde yeni bir akım başlatacağı konuşuluyor.  
 

Meizu, 22 Nisan’da akıllı hoparlörünü tanıtabilir

Meizu, 22 Nisan'da akıllı hoparlörünü tanıtabilir
Meizu önceki gün Weibo aracılığıyla çok fazla detay içermeyen bir poster yayınladı. Şirketin ifadesine göre “tarif edilemez yeni bir ürün” geliyor. Paylaşılan görsel yapay zeka (AI) destekli bir cihaza, muhtemelen de akıllı hoparlöre işaret etmesine rağmen çok açıklayıcı değil. Gizemli cihaz, Meizu 15 serisi ile aynı tarihte 22 Nisan’da tanıtılacak.
 

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 9’un kod adı ortaya çıktı

Posterdeki en büyük ipucu ise “ihtiyacın olduğunda beni uyandır” yazısı. Yani bu da yapay zekalı bir ürünün yolda olduğunu gösteriyor. Ayrıca ışın kılıcını anımsatan iki lazer ışını da var. Star Wars temalı bir yapay zeka ürünü mü gelecek bilemiyoruz ancak fikir güzel görünüyor.
 

Her şey önümüzdeki hafta belli olacak

Akıllı teknoloji pazarında, özellikle de büyük teknoloji şirketlerinin akıllı hoparlöre yönelmesiyle harekete geçme ihtiyacı duyan Meizu, kesinlikle rakiplerinden geri kalmak istemiyor. Meizu’nun sahneye nasıl bir ürün çıkaracağını net olarak bilmiyoruz ancak tam bir hafta sonra her şeyi öğrenmiş olacağız.

HMD Global 27 Nisan’da Nokia X’i tanıtacak

HMD Global 27 Nisan'da Nokia X'i tanıtacak
Nokia X‘i hatırlıyor musunuz? Nokia’nın ilk Android akıllı telefonu olarak piyasaya sürülmüş ve başarılı olamamıştı. Görünüşe bakıllırsa HMD Global akıllı telefonu 27 Nisan’da geri getirecek.
 

Ayrıca Bkz.Altın renkli iPhone X ortaya çıktı

Yayınlanan fotoğraflar HMD Global’in 27 Nisan tarihinde Çin’de bir lansman düzenleyerek Nokia X olarak adlandırılan bir akıllı telefon tanıtacağını gösteriyor. Dijital bir bilgilendirme panosundan çekilen fotoğrafta “X” şeklini oluşturmak için çapraz şekilde duran iki telefonun yer aldığını görüyoruz.
 

Kavisli ekran ve metal gövde

Görüntüden anlayabildiğimiz kadarıyla telefon 2.5D kavisli ekrana ve metal arka panele sahip olacak. Aynı zamanda metal gövdenin köşeleri de kavisli gibi duruyor. Yaklaşan Nokia X daha önce pek fazla söylentiye konu olmadığı için kesinlikle büyük bir sürpriz oldu. Orta sınıf bir telefon veya amiral gemisi bir cihaz olup olmadığını bilemiyoruz. Lansman gününe kadar muhtemelen HMD Global de ağzını sıkı tutacaktır.
 
Bununla birlikte akıllı telefonun eskisi gibi Nokia X olarak mı yoksa Nokia X (10/on) şeklinde mi telaffuz edileceği belli değil. Bildiğiniz üzere şirket önceki modelleri hep rakamlarla adlandırdı. Eğer bu şekilde bir durum söz konusuysa daha yüksek bir rakam daha güçlü bir cihaz anlamına gelebilir. Yani 27 Nisan’da bir amiral gemisiyle de karşılaşabiliriz (haberdeki görseller konsept tasarımdan alıntıdır).

Merakla beklenen BlackBerry Athena’nın görselleri ortaya çıktı

Merakla beklenen BlackBerry Athena'nın görselleri ortaya çıktı
BlackBerry’nin önümüzdeki dönemde piyasaya sürmeye hazırlandığı akıllı telefonların detayları ortaya çıkmaya başladı. BlackBerry adına üretimini TCL Corporation‘ın yapacağı cihazlardan Athena kod adıyla bildiğimiz fiziksel klavyeli modelin yüksek çözünürlüğe sahip görselleri bugün ortaya çıktı.
 
Ayrıca Bkz.Apple, tesislerinin artık tamamen yenilenebilir enerjiyle çalıştığını duyurdu

BlackBerry Athena, KEYone’ın halefi olacak

Birçok sızıntının yer aldığı Slashleaks sitesinde yayınlanan görseller, TCL’nin BlackBerry KEYone modelinin bir halefi üzerinde çalıştığını ortaya çıkarıyor. Fiziksel bir klavyeye sahip olacak BlackBerry Athena’nın dokunmatik bir ekranı olacak. Cihazın arkasında ise yan yana konumlandırılmış çift kamera ve BlackBerry logosu yer alıyor. Sağ ve sol kısımlarda güç düğmesi, ses kontrol tuşları ve sim yuvası yer alırken, cihazın üst kısmında 3,5mm kulaklık girişi, alt kısmında ise USB Type-C ve hoparlörler bulunuyor.
BlackBerry Athena ile ilgili henüz diğer teknik özellikler ortaya çıkmamış olsa da, cihazın özellikle fiziksel klavye seven kullanıcılar için oldukça ideal olacağını söyleyebiliriz. Kaldı ki cihazın halefi olan BlackBerry KEYone modeline göre daha iyi bir donanımla geleceğini ise tahmin etmek hiç de zor değil.
 
Page 1 of 21 2
 • Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  İnsan ne kaybetse ya da neye ulaşmak istese, olmadığında çok zorlamaz; vazgeçer. Farkında mısınız bir tek aşkı, bıksak da asla vazgeçmeden arıyoruz. Peki acaba o kadar aramamıza rağmen neden gerçek aşkı bulamıyoruz? Unutamıyoruz Geçmişte birini çok sevdiniz; ama yanlış kişiydi ve ayrıldınız. İşte, o kişiye dair hala ihtimaller besliyorsanız, bir türlü unutamıyorsanız, gerçek aşka da […]

 • Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kıskanma dozuna göre sevgiyi besleyen bir histir. Özellikle kadınlar üzerinde etkili olan bu duygu eşlerin birbirilerini seçerken de kriteri oluyor. Yapılan bir ankette kadınların kıskanç erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı. Sizce hangisi? KızlarSoruyor platformu üyelerine “Sizce kıskanç erkek mi kıskanmayan erkek mi daha makul?” sorusunu yönlendirdi. Binlerce kişinin katıldığı ankette oyların %79’uyla kıskanan erkek hem […]

 • Spotify borsaya açıldı değeri 30 milyar dolara fırladı

  Spotify borsaya açıldı değeri 30 milyar dolara fırladı

  by on 5 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dünyanın en büyük çevrim içi müzik hizmeti olmasının avantajını borsada değerlendirmek isteyen Spotify, dün itibariyle ilk açılışını yaptı ve fırlayan hisselerle rekor bir pazar değeri elde etti.   Spotify hisseleri ne kadar?   SPOT sembolüyle New York Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlayan Spotify, ilk gün itibariyle 165.90$ hisse değerine kadar yükseldi. Bu zaman diliminde […]

 • Huzurlu bir ilişkinin sırları

  Huzurlu bir ilişkinin sırları

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kadın – erkek ilişkilerinde zamana yenilmemek elinizde. Yaşadığınız birlikteliğin uzun süreli ve huzurlu olabilmesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Biraz çaba, biraz anlayış ve özveriyle ilişkiniz her daim size huzur verebilir. Saygı Toplumda oldukça aranmasına rağmen en az bulunan şey olan saygı, gönül işlerinin baş tacı olarak nitelenebilir. Her şeyden önce kendisine saygısı olan, […]

 • Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dün gece Los Angeles Dolby Theatre’da düzenlenen gece de 90. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. Kazananlar ; En İyi Yapım Tasarımı The Shape of Water En İyi Sinematografi Blade Runner 2049 En İyi Kostüm Tasarımı Phantom Thread En İyi Ses Kurgusu Dunkirk En İyi Kısa Animasyon Film Dear Basketball En İyi Kısa Film The Silent Child […]